Letiště je vysoce citlivý provoz, jehož chod nesmí nic ohrozit. To naše denně odbaví v průměru více než 30 000 cestujících a ti musí být nepřetržitě informovaní. Časy příletů a odletů, čísla letů, bran, zavazadel a mnoho dalších informací svítí z monitorů permanentně 24 hodin denně. Pro zobrazovací techniku je to velká zátěž, a tak rychle stárne její životnost. Proto se vedení letiště rozhodlo obnovit celý arzenál digitálního informačního systému, aby se předešlo rizikům s výpadky či špatnou čitelností obsahu.

Co všechno jsme v rámci modernizace řešili?
  • Vyměnili jsme 449 monitorů za nové, určené pro náročný režim 24/7.
  • Nastavili a zkalibrovali jsme vzájemně všechny monitory tak, aby měly stejné podání barev.
  • Navrhli a vyrobili jsme speciální kotevní prvky na míru.

Vyměnit veškerou zobrazovací techniku v provozu, který je v chodu 24 hodin denně má samozřejmě svá specifika a vyžaduje individuální přístup. Všechny práce jsme tak prováděli v nočních hodinách, kdy se na letišti pohybuje nejméně cestujících.

Proč technika na letišti rychle zastarává?

Digitální informační systémy zobrazují převážně statické obrázky, které se časem tzv. vypalují do pixelů monitorů. Po změně obrázku je pak stále částečně vidět obrázek předchozí, což zhoršuje čitelnost zobrazovaného obsahu. Čím déle se monitor používá, tím je tato zhoršená čitelnost patrnější a trvalejší.

Technická specifikace

Zobrazovací techniku tvoří profesionální velkoformátové LCD monitory určených pro obchodní použití v náročném režimu 24/7. Nainstalováno bylo 372 kusů Samsung LH40DMEPLGC a 77 kusů Samsung LH49PMHPBGC o úhlopříčce 40 a 49 palců.

Detaily projektu

  • Datum: prosinec 2017 – leden 2018
  • Klient: C SYSTEM CZ a.s.
  • Objem projektu: 5,3 miliony Kč
  • Kategorie: Realizace