Naše společnost AVT Group a.s. se podílela na projektu AV techniky pro rekonstrukci areálu Filozofické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Jedná se o posluchárny, seminární, počítačové i klasické učebny, ve kterých je zachována jednotnost instalované techniky a celkového vzhledu.

Posluchárnu, včetně katedry, režie a tlumočnické kabiny, jsme vybavili moderní AV technikou a dodali jsme sestavu mobilního audiosystému. Širokoúhlé plátno osvětlují 3 projektory NEC o výkonu 7500 ANSI lumen. Audio zajišťuje 8kanálový zesilovací systém Bose.

Seminární učebny s videokonferencí obsahují interaktivní multidotykové tabule, na které se promítá obraz pomocí profesionálních ultra-short-throw projektorů NEC. Videokonference je zajištěna kompaktním řešením Avaya, jehož součástí je motorická kamera s 10x optickým zoomem. K němu je připojena otočná kamera Lumens na druhé straně místnosti. Velkoformátový monitor NEC s profesionálním LCD panelem zobrazuje probíhající konferenci.

Další seminární učebny jsou vybaveny projektorem Panasonic a vizualizérem Wolfvision na stole vyučujícího. Větší učebny jsou vybaveny dvěma projektory a stropní kamerou Lumens nahrazující stolní vizualizér. V PC učebnách je nainstalována dvojice projektorů Panasonic, sloupová reprosoustava JBL a taktéž stropní vizualizér. Průběh výuky vždy zaznamenává otočná kamera Lumens.

Ve většině učebnách je streamingová jednotka Extron SMP 351 pro e-learning umožňující souběžný záznam a streaming. O celý systém distribuce AV signálu se starají další produkty od Extronu – matice, vysílače a přijímače signálu.

Detaily projektu

  • Datum realizace: květen 2016
  • Klient: Filozofická fakulta Masarykovy univerzity
  • Místo: Brno
  • Kategorie: Školy, Realizace