Kinosál v objektu TV Nova prošel kompletní rekonstrukcí. Sál má nově pět řad sedadel o celkové kapacitě 35 míst a bude využíván i jako víceúčelový prostor, z čehož vycházel i návrh interiéru v souladu s prostorovou akustikou. AVT Group a.s. vyprojektovala a zrealizovala obnovu AV řetězce a úpravu prostorové akustiky.

Obnova AV řetězce

Přední sestava reproduktorů včetně subwooferu od L-Acoustics byla zachována a přemístěna za projekční plochu, což si vyžádalo instalaci nového většího průzvučného plátna. Nevyhovující prostorové ozvučení jsme nahradili nově instalovanými reproduktory L‑Acoustics 5XT. Nové jsou též čtyřkanálové DSP zesilovače L‑Acoustics LA4X optimalizované pro kompletní reprosoustavu. 

K ovládání AV řetězce slouží nový tlačítkový panel Extron s HDMI vstupem pro připojení uživatelských zařízení. Pro alternativní obsah je před plátnem instalován motoricky výsuvný stojan pro stávající LCD monitor SONY Bravia.

V promítací kabině se nachází nový technologický stojan, ideálně vysoký pro umístění nového laserového projektoru NEC NP-PX803UL (8000 ANSI lm, rozlišení 1920×1200) do optimální provozní pozice a veškeré instalované techniky, včetně nového univerzálního BD přehrávače s RS 232 ovládáním.

Prostorová akustika

Návrh stěnových obkladů a podhledu byl proveden s ohledem na jednoduchost realizace – minimalizace prořezu akustických segmentů, upřednostnění rastrového podhledu a optimalizace kabelových žlabů v obkladech pro zjednodušení instalace slaboproudé a AV kabeláže.

Řešení prostorové akustiky vychází také z nutnosti rovnoměrného rozložení akustické absorpce ve všech plochách prostoru. Za perforovaným promítacím plátnem je celoplošně instalována kašírovaná minerální vlna, boční a zadní stěny jsou obloženy perforovaným sádrokartonem, podhled kombinuje dva rozdílné typy akustických desek a absorpci podlahy zajišťují čalouněná sedadla. Doba dozvuku je homogenní napříč sálem a z hlediska poslechu jsou proto jednotlivá sedadla prakticky rovnocenná.

V ozvučovacím řetězci je využit AV procesor Marantz AV8802A s adaptivním systémem Audyssey zajišťujícím dynamickou ekvalizaci a fyziologickou regulaci hlasitosti v návaznosti na zbytek audiořetězce a parametry ozvučovaného prostoru.

Detaily projektu

  • Datum: květen 2017
  • Klient: TV Nova s.r.o.
  • Rozpočet: 1,1 milionů Kč bez DPH
  • Místo: Praha
  • Kategorie: Firmy, Projekty, Realizace