NOVÉ KANCELÁŘE S MODERNÍ AV TECHNIKOU

Stěhování firmy na jinou lokalitu obvykle předchází více důvodů. Může jít o nedostatek pracovišť, zajištění atraktivnější dostupnosti anebo zlepšení komunikačních možností. Pro společnost Dimension Data byl právě posledně jmenovaný důvod jedním z nejdůležitějších důvodů pro změnu kancelářských prostor. Díky novým prostorům může kdokoliv z firmy komunikovat s kýmkoli a kdykoli.

Nové kanceláře se nacházejí v budově Main Point Pankrác založené na půdorysu pěti zaoblených trojúhelníků. Zasedací a konferenční místnosti včetně společných a odpočinkových zón jsou vybaveny moderní AV technikou podle našeho projektu, která značně usnadňuje a urychluje efektivitu komunikace.

Videokonferenční systém a flipchart v jednom

Způsob práce se mění a tomu je třeba přizpůsobit i pracovní prostředí. Nové prostory jsou uzpůsobeny jak pro spolupráci v týmech, individuální práci v klidu, tak pro načerpání nových sil při odpočinku. V zasedacích místnostech jsme dle velikosti nainstalovali buď velkoformátové monitory, projekční techniku nebo videokonferenční systémy Cisco Webex Board (dříve známé jako Cisco Spark Board), případně jejich kombinaci.

 • Moderní all-in-one konferenční systémy Cisco Webex Board mají kapacitní dotykové displeje.
 • Lze je používat jako flipcharty, jsou vhodné pro ruční ovládání prezentace a pro práci s obrázky včetně kreslení.
 • Systém se 4K rozlišením má v sobě integrovanou 4K kameru pro videokonference, reproduktory i mikrofony. 
 • Díky jednoduchému ovládání a spojení s cloudovými aplikacemi tak šetří čas a značně urychluje jednání.
Uvítací zóna s LED stěnou

Na klienty je důležité udělat dobrý první dojem. A pro společnost, která se zabývá technologiemi, to jde nejlépe zase s pomocí technologií. Proto jsme v uvítací zóně, hned naproti recepci, integrovali do zdi LED panely tvořící velkou obrazovou stěnu.

 • LED stěna má rozměry 2,88 × 1,6 metrů.
 • Díky vysoké svítivosti je obraz jasný a čitelný i na denním světle.
 • Zobrazuje firemní spoty a další informace o společnosti.
Dimension Data Main Point Pankrác
Technická specifikace
 • Místnosti jsou dle velikosti vybaveny velkoformátovými monitory, projekční technikou nebo videokonferenčními systémy Cisco Webex Board, případně jejich kombinací.

  Dvě zasedací místnosti jsou odděleny mobilní příčkou a dle potřeby je lze spojit v jednu velkou. Obě místnosti jsou vybaveny systémy Cisco Webex Board. V jedné z nich jsme nainstalovali dvojici fixních projekčních pláten, na které promítá dvojice projektorů. Pro ozvučení je ve stropním podhledu zabudován dvoupásmový reproduktor Extron SF 26CT. Připojení externích zařízení pak umožní bezdrátový prezentační systém Barco CSE-200.

 • Nainstalovaný projektor promítá na elektricky stahované plátno a ozvučení zajišťuje stropní dvoupásmový reproduktor Extron SF 26 CT. Pro prezentující je k dispozici bezdrátový mikrofonní systém Sennheiser EW135.

  Vybavení racku:
  dvoukanálový zesilovač Extron XPA 1002 – 100V
  digitální maticový audio procesor Extron DMP 64
  přehrávač internetových rádií Audac ISP40
  media přehrávač a rekordér Audac MSP40

 • V uvítací zóně naproti recepci je nainstalována LED stěna o rozměrech 2,88 × 1,6 metrů. Je vyrobena z SMD čipů, přičemž rozteč diod je 2,5 mm.
 • Mezi jednotlivými sekcemi budovy jsou nainstalovány profesionální monitory Samsung DB55E, které slouží jako informační a navigační systém. Další monitor se nachází také v odpočinkové zóně s kuchyní, kde je navíc reproduktor Extron SF 26CT ve stropním podhledu.

Detaily projektu