V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

CAMP – Centrum architektury a městského plánování

MEDIA SYSTÉM A OZVUČENÍ

Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy spustil jedinečný projekt – CAMP (Centrum architektury a městského plánování). Jedná se o informační centrum, jehož středobodem je moderní multifunkční prostor, ve kterém je prezentován a diskutován územní rozvoj Prahy. K tomuto účelu slouží výstavní sál s unikátní velkoplošnou projekcí, moderní přednáškový sál, předsálí, zasedací místnost a další přidružené prostory. My jsme se postarali o kompletní ozvučení těchto prostorů a také o media systém.

Velkoplošná projekce poháněná nejlepším media serverem na trhu

Ve výstavním sále CAMPu probíhá unikátní interaktivní projekce na 25 metrů širokou stěnu. O spojení a prolnutí obrazu ze tří projektorů se stará námi nainstalovaný media server d3 4×2pro. Ten umožňuje vykreslování videa a 3D objektů v reálném čase a projekce s velmi vysokým rozlišením.

Stejnou techniku používají světoznámá divadla, tvůrci video mappingu a hudební hvězdy jako např. The Rolling Stones, U2, Beyoncé, Lady Gaga nebo Robbie Williams na svých koncertech.

Jak jsme vyřešili akustiku a ozvučení prostoru?

  • Navrhli jsme rovnoměrné rozložení akustických prvků v prostoru tak, aby nedocházelo k nežádoucím odrazům zvuku jako např. vzniku echa nebo třepotavé ozvěny, a naopak vzniku žádoucích odrazů zvuku především pokud je jako zdroj zvuku přirozený mluvčí.
  • Stropní obklady jsme navrhli ze dvou typů akustických absorbérů pro pokrytí absorpce na různých frekvencích.
  • Veškeré akustické prvky jsme navrhli v souladu s architektonickým návrhem interiéru.
  • Ozvučení výstavního sálu je řešeno pomocí reprosoustav s úzkým vyzařovacím úhlem, díky čemuž je minimalizováno rušení ostatních prostorů (zvuk je nasměrován přímo k divákům prezentace).

Technická specifikace

Média systém

Jádro celého média systému tvoří media server d3 4×2pro od společnosti d3 technologies (nyní disguise). Ten umožňuje vykreslování videa a 3D objektů v reálném čase a projekce s velmi vysokým rozlišením. Pro přehrávání médií v přednáškovém sále je nainstalován profesionální Blu-ray Transport přehrávač Oppo s HDBaseT výstupem a multikanálovým 7.1 audiem.

O distribuci AV signálů se stará maticový přepínač signálů Extron DXP 44 HD 4K se 4 HDMI vstupy a výstupy doplněný o sadu digitálních DTP/HDMI převodníků Extron HDMI 4K 230 Rx.

Systém ozvučení

Pro výstavní sál jsme navrhli a nainstalovali plošné ozvučení čtyřmi závěsnými stropními reprosoustavami JBL Control 67 HC/T. Díky vyzařovacímu úhlu 75° jsou ideální pro daný prostor a zajistí tak lepší srozumitelnost a zřetelnost zvuku. V rámci přednáškového sálu, kde se nachází hlediště s elevací, je nainstalován ozvučovací systém ve formátu 7.1. Skládá se z dvoupásmových reprosoustav JBL Control CRV a basového reproduktoru JBL Control SB-2.

Pro optimalizaci audio systému a možnost přepínání zón a ovládání hlasitosti je navržen modulární audio procesor BSS BLU-100 s rozšiřujícími jednotkami výstupů a vstupů. Pro ovládání je nainstalována dvojice externích panelů (komunikace po LAN).

Jako zdroj zvukového signálu může sloužit buď notebook (připojení z dvou přípojných míst s převodníkem na UTP pro zajištění kvalitního přenosu signálu na větší vzdálenosti) nebo šest ručních bezdrátových mikrofonů Sennheiser. Propojení vstupů a jednotlivých ozvučovacích zón lze provést v plně konfigurovatelném zvukovém procesoru.

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2023 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right