V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Digitální betlém

Vytvořili jsme betlém 21. století. Je vyroben ze dřeva, které ožívá za pomoci moderní audiovizuální techniky. Motivem vánoční atrakce se stala koleda Nesem Vám noviny. Slavnostně se digitální betlém rozsvítil před naším sídlem v Praze Voděrádkách v sobotu 28. 11. a zahájil tak adventní čas.

 

„Nápad na digitální betlém vznikl tak trochu díky mému dětství. Jako malý kluk jsem se chodil každé Vánoce spolu s rodiči dívat na betlém. Ne, že by se mi to nelíbilo, ale přišlo mi to strašně statické, vyřezané postavy stojící na slámě, bez pohybu. A proto jsme se rozhodli využít naše zkušenosti a zdigitalizovat to. V naší dílně tak vznikl betlém 4.0., který se hýbe, hýří barvami a je nadupaný taky zvukově," Petr Vlček, ředitel společnosti.

 

Příběh betléma vychází z vánoční koledy Nesem Vám noviny. Jednotlivé postavy ožívají za pomoci moderních audiovizuálních technologií a speciálního softwaru. Dřevo se zbarví a obraz se rozpohybuje. Vidět můžete plápolající oheň, zářící svatozář nebo padající vločky. Digitální projekce je ve dvou módech - denní a noční. Po celou dobu bude doprovázena hudbou.

 

Rozsvícený betlém jste u nás mohli vidět do 6. ledna 2021.

 

Dřevu vdechly život technologie

 

Protože máme tým zkušených lidí z oboru audiovizuálních technologií, mohli nápad manželů Petra a Dity Vlčkových za relativně krátkou dobu zrealizovat. Nejdříve se do tvorby betléma zapojil CNC stroj, který za 75 hodin vyfrézoval jednotlivé dřevěné plaňky. Na stavbu jich bylo použito celkem 50 kusů širokých 10 centimetrů. Vznikla tak plocha pět metrů široká a necelé dva metry vysoká. Na finalizaci výrobku se podíleli nejen stroje, ale také řemeslníci. Dřevo bylo nezbytné dobrousit a dlátkem jemně doupravit některé detaily. Modelování a přípravy zabraly celkem jeden a půl měsíce.

 

Jedním ze spoluautorů betlému je Ondřej Rakušan, který se věnuje animaci, 3D modelingu a projekci. Autorem malby je malíř nastupující generace Pavel Příkaský. Malba betléma vznikala technikou ZBrush. Výtvarnou podporu a modelařinu zajistili architekt Miroslav Kukrál a 3D modelář a animátor Tom Kandel.

Ukázka projekce betlému

Ukázka z výroby

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right