V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Kamerový systém Magistrátu města Brna

JEDNÁNÍ MAGISTRÁTU JSOU NYNÍ ONLINE

Vedení brněnského magistrátu se rozhodlo zlepšit kvalitu živých vysílání ze svých jednání, která lze sledovat na internetu. K tomu však bylo zapotřebí modernizovat stávající kamerový řetězec a převést ho z analogového systému na digitální. Starý řetězec nevyhovoval nejen rozlišením obrazu, ale také citlivostí kamer v místech nižší hladiny osvětlení sálu a jejich pozicemi, které byly příliš vysoko a neumožňovaly optimální pohled do obličejů.

 

Co bylo součástí našeho projektu?

  • Stávající analogové kamery nahrazujeme plně robotickými kamerami ve standardu „broadcast“ (tzn. určené pro TV přenosy).
  • Navrhli jsme odnímatelné konzole na míru pro umístění kamer bez narušení památkově chráněného interiéru.
  • Na pracoviště technické obsluhy jsme navrhli umístit moderní ovládací pult pro bezproblémovou kontrolu požadovaného obrazového výstupu jak pro streamovací server, tak do náhledového systému i pro záznam.

 

Technická specifikace

Pro přenos FullHD obrazového signálu z kamer do digitální obrazové střižny byla zvolena přenosová soustava 3G HD-SDI dle standardu SMPTE 424M. Jako přenosové médium byl zvolen koaxiální metalický kabel s nízkým útlumem.

Ovládací signály ke kamerám jsou přenášeny po datové stíněné kabeláži protokolem VISCA, který do kamer vysílá ovládací pult. Stejnosměrné napájení je do kamer přenášeno dvoužilovým napájecím kabelem napojeným na napájecí adaptéry, které jsou umístěné v technologickém racku na pracovišti obsluhy.

Původní obrazové zdroje jsou napojeny na převodníky, které zajistí přizpůsobení původních analogových i digitálních obrazových signálů k nově navržené střižně. Nově byl systém rozšířen o možnost prezentace z libovolného obrazového zdroje disponujícím výstupním signálem VGA (RGB, YPbPr) + audio, HDMI nebo DisplayPort.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right