V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Laurin & Klement Fórum, ŠKODA Muzeum

NOVÉ AUDIO TECHNOLOGIE

Uprostřed budovy ŠKODA Muzeum se nachází flexibilní víceúčelový sál pro pořádání kulturních a společenských akcí. Můžou se zde pořádat prezentace vozů, konference, výstavy a koncerty. Tento unikátní prostor, který nabízí dle způsobu uspořádání tribun od 130 míst až po 582 míst k sezení, vznikl propojením historických prvků budovy s pokrokovou technikou. Díky špičkovým technickým řešením se tak zároveň jedná o jedno z nejmodernějších multifunkčních center v České republice.

Ozvučení pro širokou škálu programů

Sál má dvě základní varianty uspořádání poslechových ploch – s elevací a bez ní. Pro zajištění optimálních poslechových podmínek pro obě varianty bez nutnosti jakékoliv manipulace byla našimi projektanty navržena v realizační části projektu podoba ozvučovacího systému s ohledem na typ a využití prostoru a jeho akustické vlastnosti. Realizovali jsme vybavení sálu, režie i technického zázemí. Celý systém jsme následně nastavili a přizpůsobili požadavkům provozu.

Jaké výhody má naše řešení?

  • Instalovaný zvukový systém je schopen zajistit bez jakékoliv manipulace veškeré druhy provozu včetně požadavků externích pronajímatelů.
  • Systém ozvučení sestává nejen z hlavního ozvučení, ale i z vykrývacích a doplňkových reprosoustav od leadera tohoto oboru, L-Acoustics. Celkový výkon zesilovačů dává v součtu neuvěřitelných 60 kW.
  • Použili jsme nové technologie v distribuci audio signálu a vzájemně je propojili přes protokoly Dante a MADI.

Jaké audio technologie jsme nainstalovali?

  • Mobilní mixážní konzoli DiGiCo SD12, kterou lze připojit do přípojných míst v podlaze sálu nebo na balkonech.
  • Mixážní konzoli DiGiCo S21 do zvukové režie.
  • Digitální bezdrátový mikrofonní systém Sennheiser 6000.
  • Systém hlavního ozvučení sálu včetně doplňkových a vykrývacích reprosoustav L-Acoustics.

Technická specifikace

Systém ozvučení

Na každé straně sálu je osazen dvoupásmový modulární line-array systém složený z 9 kusů L-Acoustics KARA. Subbasový systém hlavního ozvučení pak tvoří výkonné kompaktní subwoofery L-Acoustics SB18 po třech kusech na každé straně.

Ozvučení balkónů, vykrytí zadních prostor a předních center sálu mají na starost instalované reprosoustavy L‑Acoustics ARCS Focus a Wide. Další doplňkové reprosoustavy jsou L-Acoustics X8 a 5XT a systém je také možno doplnit o čtyři subbasové reprosoustavy SB28.

Zvuková režie

Celý systém distribuce a vlastní práce na nových digitálních mixážních pultech DiGiCo S21 v režii a mobilního pultu SD12 vychází z topologie vzájemného propojení všech prvků v řetězci za pomocí redundantních optických rozvodů.

Pro distribuci je navržena digitální transportní technologie Dante využívající výhody klasické datové (metalické/optické) kabeláže. Převod mezi systémem Optocore, který zajišťuje optické propojení mixážních pultů do audio přenosového formátu Dante, je realizován na převodníku DiGiCo Orange Box s kapacitou 64 vstupních kanálů a 64 výstupních kanálů.

Integrován je digitální bezdrátový mikrofonní systém Sennheiser Digital 6000, který je určen pro ty nejnáročnější podmínky. Systém, který zajistí dokonalý zvuk, je tvořen osmi dvoukanálovými přijímači s Dante rozhraním, ručními mikrofonními vysílači a miniaturními kapesními vysílači, včetně doplnění anténního systému směrovými anténami pro dané frekvenční pásmo.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2023 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right