JAK SE Z PLAVČÍKA STANE DJ?

Ozvučit moderní plavecký bazén není tak jednoduché, jak by se mohlo na první pohled zdát. V rámci větších areálů, jako je právě ten plzeňský, je potřeba celý systém rozdělit na jednotlivé zóny s různými požadavky na zvukovou produkci. V relaxačním bazénu je vhodná klidná podkresová hudba, zatímco u hlavního bazénu pro sportovní účely se hodí hudba dynamičtější a hlasitější. A protože během posledních let v plzeňském areálu přibylo několik takových zón, bylo zapotřebí modernizovat stávající ozvučovací systém, aby pokryl konkrétní zóny tím správným signálem.

Jaké výhody přinesla modernizace?
  • Díky tomu, že jsme stávající systém vybavili novým audio procesorem spolu s rozšiřující jednotkou výstupů, jsme zvýšili množství samostatně ovladatelných zón.
  • Ozvučovací systém jsme doplnili bezdrátovým ovládáním s ochranou proti vodě, plavčík tedy může pohodlně z kteréhokoliv místa v areálu ovládat, co a jak hlasitě bude v každé zóně hrát.
V moderní AV technice se neobejdete bez IT

Pro modernizaci ozvučení jsme vybrali vhodné komponenty, celý systém nainstalovali a s pomocí našich programátorů mu také vdechli život. Aby totiž zvukový procesor správně sloužil a věděl, jak jednotlivé signály distribuovat a ovládat, je třeba pro něj naprogramovat řídící systém.

Technická specifikace

Ozvučovací řetězec jsme vybavili audio procesorem BSS Audio BLU-100 s rozšiřující jednotkou výstupů BSS Audio BLU-BOB1. Pro rozšířené ovládání systému slouží bezdrátový systémový ovladač iPad mini 4 a pro základní ovládání jsou k dispozici ovládací moduly BSS Audio EC.

Detaily projektu

  • Datum: 2017
  • Klient: Plavecký klub Slávia VŠ Plzeň z.s.
  • Objem projektu: 180 tisíc Kč
  • Místo: Plzeň
  • Kategorie: Sportovní objekty, Realizace