V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Ozvučení a AV vybavení fotbalového stadionu Hradec Králové

PŘESTAVBA FOTBALOVÉHO STADIONU NABÍDNE NOVÉ OZVUČENÍ A AV VYBAVENÍ

V Hradci Králové se chystá mimořádná přestavba fotbalového stadionu s rozpočtem 550 miliónů korun. Její hlavní součástí bude výstavba nových tribun, které pojmou až 10 000 diváků. Samozřejmě nebude chybět ani nové ozvučení stadionu a moderní AV technologie, jejichž koncept pochází z našeho pera.

 

Co všechno bylo součástí návrhu?

  • Výkonové ozvučení haly integrované s evakuačním rozhlasem,
  • provozní soubor TV režie,
  • informační systém
  • a velkoplošné LED zobrazovače.

Soubor AV technologie na stadionu bude sloužit jako technické a technologické zázemí pro snímání dění pomocí televizních kamer. Dále bude plnit funkci režijního zpracování, přičemž zpracovaný signál bude distribuován na displeje, případně může být zaznamenáván nebo bude předáván mimo areál k distribuci k určeným spotřebitelům či připojení přenosových vozů TV.

 

Jaké výhody má naše ozvučení?

  • V rámci jednoho systému jsme propojili výkonové ozvučení s evakuačním rozhlasem, v případě potřeby se tak hudební produkce přepne do evakuačního programu.
  • Díky akustickým simulacím na 3D modelu jsme navrhli rozmístění a úhlování reproduktorů tak, aby distribuce zvukového signálu byla co nejblíže posluchači.
  • Z našich akustických simulací také vychází výborná srozumitelnost mluveného slova.

Technická specifikace

Systém ozvučení

Veškeré simulace byly prováděny na reprosoustavách BOSCH LB3-PC350, které jsou rozmístěny v rozestupech po cca 12 metrech, a to po dvou v clusteru (mimo rohových částí, kde je použit jeden reproduktor. Zapojení je provedeno na svorky 100V vstupního transformátoru. Reprosoustavy jsou orientovány vodorovně.

AV technologie

Lze uvažovat o systému založeném na digitálním zpracování signálů HD SDI. Při sportovním, kulturním, případně společenském využití stadionu bude režie využívána k distribuci programu na displeje stadionu nebo na další displeje v objektu. K výbavě budou patřit i televizní kamery, a to jak venkovní, tak i vnitřní s fixní instalací. Pro záznamy bude třeba počítat s vícekanálovým AV rekordérem podporujícím příslušné standardy.

Kamery umístěné na příslušných úrovních mohou být jak obslužné, tak bezobslužné s robotickými kamerovými hlavami dálkově ovládaných z pracoviště režie. Způsob práce v režii je obvyklý jako na obdobných pracovištích televizních společností. Zvukové signály související s obrazem budou zpracovávány v plně digitální podobě na digitálním mixážním pultu synchronizovaně s obrazovými signály.

Informační systém

Displeje informačního systému mají tři hlavní funkce – informační, reklamní a doplňková (hudební klipy apod.). Koncept vychází z principů IP televize, jde tedy o specifickou strukturovanou IT síť. Zdroje signálu budou umístěny v odbavovacím pracovišti, kde bude probíhat tvorba obrazového obsahu. Informovanost zajistí ploché displejevybavené IP rozhraním. Součástí systému mohou být i interaktivní displeje.

LED technologie

Předpokládány jsou dva velkoplošné multimediální LED zobrazovače na zavěšené konstrukci v protilehlých částech stadionu. Rozměr aktivní plochy je 9,6 m × 5,44 m. Každá obrazovka bude řízena vlastním videoprocesorem, tudíž na každé obrazovce může být rozdílný obsah.

Dále jsme navrhli multimediální obvodový pás pro zobrazování reklamní grafiky po obvodu hřiště. Ten tvoří LED panely o výšce 0,96 m. Pás bude možné rozebrat a uložit, pokud nebude aktuálně používán.

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right