V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Panoramatická projekce ve spojovací chodbě Národního muzea

Mezi starou a novou budovou Národního muzea se nachází spojovací chodba, která po nedávné rekonstrukci rozšiřuje expoziční možnosti muzea o velmi unikátní prostor. Na stěny tohoto „tunelu“ je možné promítat obraz, který je svými rozměry 2. největší mediální expozicí svého druhu na světě.

Momentálně zde mohou návštěvníci vidět animovaný „živý“ obraz, který zobrazuje historii Václavského náměstí v čase, a který celý tunel proměňuje v tzv. „Chodbu času“.

Naše firma měla na starosti dodávku a instalaci veškeré AV techniky a osvětlení včetně kalibrace a zprovoznění celého systému.

Obrazová část expozice

Celá projekce je téměř 60 metrů dlouhá a je složená z 38 projektorů s ultrakrátkou projekční vzdáleností, které eliminují oslňování návštěvníků a rušení expozice jejich stíny.

Obrazová část je doplněná o light design na míru tvořený LED pásky s programovatelným obsahem.

Jednotlivé obrazové části odbavují počítače Intel NUC (19 ks, každý pro 2 projektory) plus jeden řídící počítač Intel NUC, který zajišťuje finální synchronizaci obrazu tak, aby byl absolutně bezešvý.

Protože samotnou instalaci doprovázela náročná a velmi přesná kalibrace obrazu, navrhli jsme pro projektory odpružený kotevní systém se speciálními silentbloky, které tlumí vibrace od provozu vozovky nad tunelem a eliminují tak vznik budoucích nepřesností, které by mohly narušit jednotnost obrazu.

Před započetím samotné instalace jsme také absolvovali provozní zkoušku, abychom předem potvrdili funkčnost celého systému.

Zvuková část expozice

Obrazovou část expozice doplňuje zvukový systém, který umožňuje komponovat zvuk na míru tak, aby byl v souladu s děním v obraze, tedy aby se zvuk s obrazem přímo pohyboval v reálném čase. Je toho dosaženo vysokým počtem reproduktorů (32 ks Bose RMU105), z nichž má každý svůj vlastní kanál na zesilovači (4 ks 8-kanálových zesilovačů PowerMatch 8250). Protože je navíc expozice rozdělena do dvou segmentů (bočních stěn tunelu), je i celá sestava koncipována tak, aby mohly obě strany fungovat nezávisle na sobě.

Vybrané reproduktory mají přes své kompaktní rozměry (nutné pro umístění do stísněných prostorů mezi stropními lamelami) dostatečný výkon a vhodnou vyzařovací charakteristiku, která umožňuje divákovi, potažmo posluchači identifikovat polohu zdroje zvuku, což vytváří ten správný prostorový vjem.

Protože jsou součástí mediální expozice motivy pražského metra, bylo požadavkem zadavatele „aby to pořádně dunělo, jako když jede vlak“, a tak je zvuk doplněný o solidní basovou složku tvořenou 8 ks subwoofery Bose MB210 napojenými na 8-kanálový zesilovač PowerMatch 8500.

Celý zvukový systém je pak řízený procesorem BSS Audio BLU-806DA a signálové vedení probíhá pomocí síťového audio protokolu DANTE, který je poměrně unikátně použitý v kombinaci s linuxovým prostředím odbavovacího media serveru.

Shrnuto a podtrženo je celý sound design schopný nabídnout výjimečnou zvukovou produkci, kterou lze vytvořit absolutně na míru jakékoli expozici nebo v kombinaci s bezdrátovým mikrofonním systémem a plánovaným trekováním pohybu řečníka, může být také velmi efektivním nástrojem pro omračující prezentace.

Jak celá tahle unikátní akce dopadla můžete shlédnout také na našem youtube kanálu

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right