V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Rekonstrukce areálu Filozofické fakulty MUNI

PROČ KŘÍDA S HOUBOU VE ŠKOLÁCH UŽ NESTAČÍ?

Základním pilířem vzdělávání budoucnosti je propojení výuky s informačními technologiemi, které studentům i vyučujícím přináší nové metody na zefektivnění studia. Pokud chce škola tomuto trendu dostát, musí spojit síly s odborníky z oblasti AV technologií, kteří jí pomohou modernizovat vybavení tak, aby byla v podstatě celá budova školy „online“. A přesně takovými odborníky jsme my. A přesně takovou školou je Filozofická fakulta Masarykovy Univerzity v Brně.

 

Jaké prostory školy jsme vybavili AV technikou?

  • 46 různých typů učeben (seminární, přednáškové, týmové)
  • 2 velké multifunkční posluchárny a 1 přednáškovou aulu
  • 6 výzkumných pracoven a 2 specializované laboratoře
  • Pracovnu děkana a tajemníka, zasedací místnost děkanátu, promítárnu a čítárnu
  • vstupní a komunikační prostory školy

Všechny tyto prostory teď mají zobrazovací, ozvučovací a ovládací systémy, které umožňují použití nejmodernějších výukových a výzkumných metod. Standardně to jsou především různé typy projekčních systémů, videokonference, LCD sestavy, mobilní audio systémy apod. (viz technická specifikace).

 

Jaké výhody jsme škole přinesli?

  • Významnou podporu výuky, vědecké a výzkumné činnosti a také spolupráce týmů na lokální i mezinárodní úrovni
  • Možnost využívat e-learning, který zlepšuje distribuci studijního obsahu, komunikaci napříč akademickou obcí a také samotné řízení studia
  • Díky jednotnosti AV vybavení nejsou vyučující zatěžováni různými způsoby ovládání AV řetězců

V areálu školy jsme se také podíleli na vytvoření speciální kognitivní laboratoře HUME LAB s 3D zobrazovací technologií.

Technické specifikace

Seminární učebny

Seminární učebny jsou vybaveny projektorem Panasonic a vizualizérem Wolfvision na stole vyučujícího. Větší učebny jsou vybaveny dvěma projektory a stropní kamerou Lumens nahrazující stolní vizualizér. V PC učebnách je nainstalována dvojice projektorů Panasonic, sloupová reprosoustava JBL a taktéž stropní vizualizér. Průběh výuky vždy zaznamenává otočná kamera Lumens. Seminární učebny s videokonferencí obsahují interaktivní multidotykové tabule, na které se promítá obraz pomocí profesionálních ultra-short-throw projektorů NECVideokonference je zajištěna kompaktním řešením Avaya, jehož součástí je motorická kamera s 10x optickým zoomem. K němu je připojena otočná kamera Lumens na druhé straně místnosti. Velkoformátový monitor NEC s profesionálním LCD panelem zobrazuje probíhající konferenci. Ve většině učebnách je streamingová jednotka Extron SMP 351 pro e-learning umožňující souběžný záznam a streaming. O celý systém distribuce AV signálu se starají další produkty od Extronu – matice, vysílače a přijímače signálu.

Velká aula

Velkou posluchárnu, včetně katedry, režie a tlumočnické kabiny, jsme vybavili moderní AV technikou s ohledem na multifunkční využití. Širokoúhlé plátno osvětlují 3 projektory NEC o výkonu 7500 ANSI lumen pro duální nebo centrální obrazový režim. Snímání obrazu ze sálu zajišťuje dvojice HD PTZ kamer napojených do centrální AV matice v režii. Audio zajišťuje 8kanálový zesilovací systém Bose. Zadní část prostoru je vybavena indukční smyčkou pro nedoslýchavé. Veškerá AV technika, osvětlení a meziokenní i venkovní žaluzie jsou ovládány přes řídící centrálu v režii.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2023 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right