V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Výstava Slavní čeští skladatelé v Národním muzeu

Expozice v Národním muzeu s pomocí technologií oživujeme a děláme atraktivnější. Návštěvníci už nepozorují jen neživé exponáty, ale jsou přímo vtaženi do zážitku pomocí světelných, obrazových a zvukových instalací.

_ Pro tuto výstavu jsme vyrobili unikátní akustickou konstrukci, která návštěvníka provází zvukovým labyrintem. V něm lze zaslechnout jemné zvuky, které byly inspirací slavných skladatelů, jako například šumění stromů, ženský smích, nebo hluk ulice. V meandrech labyrintu jsou pak vystavena zásadní hudební díla vybraných skladatelů a díky naší akustické konstrukci si návštěvník může vychutnat jejich poslech, aniž by se jednotlivá díla vzájemně rušila.

_ Výstavu otevírá velká imersivní světelně-zvuková instalace, jejíž páteř tvoří hudba vybraných skladatelů – Smetanovy Vltavy, Dvořákovy  „Novosvětské“, Janáčkovy Sinfonietty a Dvojkoncertu pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány od Bohuslava Martinů. Scénografii vytvoří 200 kusů DMX LED wash svítidel umístěných na speciální podložky na zem v pravidelném maticovém uspořádání, které jsou doplněny nejmodernějšími reproduktory BOSE MSA12X, které se starají o věrný přednes vážné hudby. Celý vstupní sál je také akusticky ošetřen, aby měl návštěvník co nejlepší prožitek z představovaných děl.

_ Zvuk celou výstavou přirozeně teče stejně, jako voda v řece.

_ Architekt: Ing. arch. Martin Hejl a Ing. arch. Lenka Hejlová ze studia Loom on the Moon (loomonthemoon.com). Za muzeum vše řídili Mgr. Martin Musil a Tereza Lišková.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right