V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany
AKUSTIKA VE ŠKOLÁCH A ŠKOLKÁCH
Pomůžeme vám omezit nadměrný hluk, který negativně ovlivňuje soustředění, schopnost učit se a také celkovou psychickou pohodu žáků i učitelů.

Co s vaší školou uděláme?

Pomocí akustických úprav vytvoříme ve vašich prostorách akustickou pohodu, která se zaslouží o klidnější prostředí pro výuku.
Změříme, jak na tom
jsou prostory vaší školy
či školky právě teď
Navrhneme vhodné úpravy
na základě vašich
finančních možností
Veškeré akustické prvky
vám nainstalujeme
a uděláme kontrolní měření

Jak to s tím hlukem tedy je?

MATEŘSKÉ ŠKOLKY
ZÁKLADNÍ, STŘEDNÍ A VYSOKÉ ŠKOLY
„Při společných aktivitách dokáže skupinka dětí vygenerovat stejně hlasitý zvuk jako jedoucí traktor."
  • Bez akustický úprav obvykle prostředí školky narušuje nadměrný hluk, přitom obvykle stačí vnitřní prostory opatřit jednoduchým akustickým obkladem stropu (což předepisuje i norma ČSN 73 0527, kterou však spoustu školek splňuje jen zřídka).

Klidné prostředí

  • Naše zkušenosti jasně ukazují, že po úpravách se děti ztiší, nemají takovou potřebu se vzájemně překřikovat a vzniká tak příjemnější prostor pro ně i pro učitele.
Akustické podmínky a kvalita výuky
  • U škol jsou předepsané normy přísnější než u mateřských školek a přesně stanoví hygienické limity hluku
  • V učebnách je potřeba především zajistit dobrou srozumitelnost řeči, jinak hrozí, že se na jedné straně učitel unaví nadměrnou zátěží při zvyšování hlasu a na druhé straně budou žáci ztrácet pozornost, pokud nebudou dobře rozumět výkladu
  • Vedle toho je navíc prostředí školy místem, ve kterém obě skupiny tráví mnoho času a je tak nutné věnovat pozornost kvalitě takového prostředí a jeho vlivu na psychickou pohodu
Měříme všechny akustické parametry vnitřních prostor

Doba dozvuku

  • Pro posuzování doby dozvuku pro daný prostor je určujícím kritériem jeho plánované využití
  • Máme zkušenosti s provozy vzdělávacími, sportovními, restauračními i kulturními pro poslech hudby, které patří do nejnáročnější kategorie

Srozumitelnost řeči

  • U prostorů, kde se předpokládá poslech mluveného slova (typicky vzdělávací či konferenční prostory) je srozumitelnost řeči parametrem, který výrazně určuje akustickou pohodu (špatná srozumitelnost unavuje posluchače a zhoršuje soustředění)

Rozložení hladin akustického tlaku zvuku v poslechových plochách prostoru

  • U větších prostorů je třeba počítat s tím, že šíření zvuku není ve všech místech poslechu stejné a je třeba zajistit, zda se pohybuje ve vhodném intervalu

O2 Arena, KV Arena, Werk Arena, sportovní hala Královka, Viacúčelová športová hala Šamorín, Eden Aréna, fotbalový Štadión Antona Malatinského Trnava, Greyhound Park Motol. Na přípravě a realizacích všech těchto projektů a desítek dalších se v minulosti podílel tým našich akustiků a elektroakustiků.

Jestliže provozujete nebo plánujete sportovní halu, stadion, plavecký bazén či jiné sportoviště, neváhejte nás kontaktovat! Tým odborníků s bohatými zkušenostmi vám pomůže nejen na poli LED obrazovek, akustiky a elektroakustiky, ale i při plánování infrastruktury celého díla.

V těchto prostorách rovněž provádíme měření akustických parametrů dle ISO 3382 (doba dozvuku, míra zřetelnosti, míra jasnosti atd.) a dále měření srozumitelnosti a hlasitosti dle EN 60 849.

Významné projekty

Akustika nemusí být nuda

Vyrábíme vlastní akustické panely, na které vám natiskneme cokoli vás napadne. Jejich motiv se tak může stát praktickou a nápaditou součástí vašich učeben a školních prostorů.

Chcete mít ve škole akustickou pohodu?

Ozvěte se nám a nechte si poradit, jaké řešení by pro vás bylo nejvhodnější.
Vaše dotazy rád vyslechne Ing. Karel Motl:
+420 721 941 314km@avtg.cz

Se školními objekty máme bohaté zkušenosti:

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2023 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right