V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

ČZU PEF – HUBRU (Laboratoře pro studium lidského chování)

HUBRU (laboratoře pro studium lidského chování) je unikátní pracoviště při PEF ČZU v Praze. Spojuje laboratoř pro výzkum použitelnosti (Usability Lab) a laboratoř pro práci s virtuální realitou. Obě laboratoře jsou podpořeny možností využívat vybavení biometriky a představují průlom v oblasti komplexního výzkumu lidského chování.

Pro stanici použitelnosti, určenou pro týmový výzkum, jsme zpracovali realizační projekt, podle kterého jsme dodali a nainstalovali audiovizuální techniku. Na celek byl následně zpracován projekt skutečného provedení souboru AV techniky.

 

Co bylo dodáno?

  • Moderní sestava AV komponent integrovaných a zkombinovaných tak, aby svými funkcemi umožnily co největší variabilitu při návrhu výzkumných případů.
  • Čtveřice kamer snímající celkový obraz prostoru a sedící participanty při vedení rozhovorů a dalších aktivitách.
  • Ve výzkumném prostoru jsou na protilehlých bočních stěnách umístěné velkoplošné displeje pro zobrazení zadání, instrukcí a dalších informací potřebných pro participanty s ohledem na obsah výzkumu.
  • Eye-tracking systém – speciální kamery sledující pohyb očí, cíl pohledu a další složky.
  • Pár půlkruhových stolů pro participanty vybavených konektivitou pro napojení participantských pracovních PC do datové sítě a AV řetězce v technickém zázemí. Participanti mohou komunikovat mezi sebou a s vedoucím výzkumu pomocí bezdrátových headsetů, které jsou umístěny v dokovacích stanicích rovněž na stolech.
  • Vybavení pracoviště technické obsluhy včetně monitorové stěny ke kontrole AV signálů pomocí výkonné obrazové střižny. Sestřih záznamů uložených v diskovém poli probíhá vzdáleně na střižnách na bázi PC.

 

Technická specifikace

 

Videořetězec

Jádrem videořetězce je obrazová střižna schopná obsloužit až 20 různých obrazových vstupů ve formátu HDSDI s možností práce s rozlišením HD. Na vstupy střižny jsou připojeny konvertované obrazové výstupy kamer a pracovních stanic participantů. Dále je možné zpracovávat obrazové výstupy ze střižen nebo z diskového pole napojeného na stanici MAC Pro vybavenou ThunderBolt rozhraním s HDSDI obrazovými převodníky pro 6 vstupů a 2 výstupy.

Výstupy obrazové režie jsou určeny pro monitorovou stěnu, náhledy ve výzkumném prostoru a pro displeje vedoucích výzkumu. Další duplikované výstupy ze střižny jsou napojeny do obrazových streamerů, které umožní přenášet AV obsah generovaný ve stanici použitelnosti do akademické sítě ČZU.

Alternativní obrazové zdroje s bezdrátovým přenosem AV obsahu bude možné napojit přes Apple TV nebo jiný systém pro bezdrátový přenos obrazu z mobilních zařízení dle operačního systému.

Audiořetězec

Jádrem audiořetězce je výkonný plně konfigurovatelný zvukový procesor s otevřenou vnitřní architekturou rozšířený o dodatečné vstupy a výstupy. Na vstupy a výstupy procesoru jsou napojeny bezdrátové komunikační sadyparticipantů. Procesor je propojen vstupy i výstupy se střižnou. Programové i dorozumívací zvukové signály jsou zpracovány v DSP a šířeny do ozvučovacích a monitorovacích reproboxů dle potřeby a daného provozního režimu.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right