V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Kanceláře Dimension Data GDC

AV VYBAVENÍ EVROPSKÉHO GLOBÁLNÍHO CENTRA

Po úspěšném provozu prvního Global Delivery Centra v indickém Bengalúru otevřela společnost Dimension Data další pobočku v Evropě. Moderní kancelářské prostory navržené pro snadnou spolupráci se nacházejí v budově Enterprise Office Center na pražské Pankráci.

Komunikace a spolupráce na mezinárodní úrovni vyžaduje bezchybné a intuitivní AV technologie. Ty jsme podle našeho projektu nainstalovali napříč všemi prostory. Zasedací a školící místnosti, open-space kanceláře, hlavní společenská relaxační zóna a další prostory nyní disponují technikou tvořící inspirativní pracovní prostředí.

Efektivní spolupráce odkudkoliv díky videokonferencím

Pracovní prostředí se mění a s ním i vzhled kanceláří. Spousta zaměstnanců pracuje z domova, čím dál důležitější je také komunikace s ostatními pobočkami. Proto je GDC vybaveno velkým počtem zasedacích místností různých velikostí.

  • Nainstalovali jsme kompaktní videokonferenční all-in-one sestavy Cisco s jednoduchým ovládáním a nadčasovým designem.
  • Rezervace místností je možná pomocí dotykových LCD panelů propojených s interním plánovacím systémem, díky čemuž je výrazně usnadněná organizace schůzek.
  • Do stolů a podlahy jsme nainstalovali přípojná místa pro napájení a distribuci AV signálu.
  • Pro pohodlné napájení zařízení jsme zabudovali 230V zásuvky do pohovek.

Zóna pro setkávání a odpočinek

Moderní kanceláře se dnes neobejdou bez míst pro různá setkávání a místností vyhrazených pro odpočinek a zábavu. Právě pro tyto účely GDC disponuje velkou společenskou a relaxační zónou. Prostor je vybaven pohovkami, kuchyňkou, stolním fotbalem, kulečníkem a herními konzolemi.

Na sloupu uprostřed místnosti je uchycena naše speciální trojboká instalace z velkoplošných LCD monitorů a reproduktorů. Uspořádání jsme navrhli tak, aby obraz i zvuk pokryl rovnoměrně celý prostor, což umožňuje variabilní použití při formálních i neformálních akcích.

Informační a navigační systém

Příchozí návštěvníky je důležité nejen upoutat, ale také jim pomoci se zorientovat v prostoru. Právě proto jsme v rámci otevřených kancelářských a dalších společných prostor nainstalovali informační a navigační systém.

  • Ve vstupních prostorách se nachází informační kiosek s dotykovým interaktivním monitorem pro navádění příchozích osob.
  • Celkem 20 velkoformátových monitorů zobrazuje firemní informační systém.
  • Flexibilní vzdálenou správu obsahu obrazovek po síti usnadňuje systém Hugport.

Technická specifikace

Společenská a relaxační zóna

Hlavním prvkem v relaxační zóně je trojice 85“ LCD monitorů Samsung QM85. Uchyceny jsou na speciální atypické konstrukci na sloupu, obraz je tak vidět ze všech stran. Široké pokrytí prostoru zvukem zajišťují reproboxy JBL Control HST.

Místnost je vybavena síťovým media přehrávačem včetně podpory 4K rozlišení a předzesilovačem Yamaha WXC-50pro pohodlné bezdrátové streamování hudby. Distribuci AV signálu má na starost distribuční HDMI zesilovač Extron DA4 HD4K a dvoukanálový audio zesilovač Extron XPA 1002.

Uvítací zóna a open-space prostory

V rámci kancelářských prostor je nainstalován informační a navigační systém, který tvoří celkem 20 profesionálních monitorů Samsung DB55E. Dva se nachází v uvítací zóně s kuchyňkou, ostatní jsou rozmístěny podél open-space kanceláří. Flexibilní vzdálenou správu obsahu obrazovek usnadňuje systém Hugport.

Zasedací místnosti

Zasedací místnosti jsou vybaveny videokonferenčními systémy Cisco. V závislosti na velikosti místnosti buď systémem MX800 (dva 70″ monitory, dvě kamery), MX700 (dva 55″ monitory, dvě kamery) nebo MX 300 (jeden 55″ monitor, jedna kamera). Součástí sady jsou vždy reproduktory, mikrofony a dotykový ovládací panel.

Ve stolech jsou umístěny přípojná místa Extron Cable Cubby 1400 pro napájení a distribuci signálu AV techniky. Součástí je i sada redukcí konektorů pro připojení různých typů zařízení. Další přípojná místa jsou nainstalována v podlaze.

Školící místnosti

Školící místnosti jsou vybaveny videokonferenčními systémy Cisco MX800 (dva 70″ monitory, dvě kamery). Součástí sady jsou reproduktory, mikrofony a dotykový ovládací panel.

Pro ozvučení jsou k dispozici kompaktní bezdrátové reproboxy Yamaha WX-030, které podporují streamování obsahu přes Wi-Fi či Bluetooth.

Ve stolech jsou umístěny přípojná místa Extron Cable Cubby 1400 pro napájení a distribuci signálu AV techniky. Součástí je i sada redukcí konektorů pro připojení různých typů zařízení. Další přípojná místa jsou nainstalována v podlaze.

Malé videokonferenční místnosti

V místnosti určených pro jednoho až dva účastníky video konferenčních hovorů jsou nainstalovány videokonferenční systémy Cisco MX200 se 42″ monitory.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2023 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right