V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Modernizace infrastruktury pro AV technologii a scénické osvětlení Kongresového centra Praha

AV TECHNIKA NYNÍ ODPOVÍDÁ STANDARDŮM MEZINÁRODNÍCH KONGRESŮ

Kongresové centrum Praha patří mezi nejvýznamnější kongresová centra v Evropě. Jeho věhlas však pomalu upadá kvůli zastaralému vybavení a nedostatečné kapacitě. Tento trend má zvrátit výstavba nové multifunkční haly a rozsáhlá rekonstrukce vnitřních prostor centra. Její součástí je i modernizace AV technologií, na níž jsme se podíleli.

Co všechno jsme v rámci modernizace řešili?

  • Rekonstrukci systému infrastruktury pro AV technologii a scénické osvětlení.
  • Dodávku digitálních audio mixážních konzolí DiGiCo, řídících pultů scénického osvětlení ChamSys a koncových prvků scénického osvětlení – inteligentních světel ROBE.

Jaké výhody má naše řešení?

  • Analogový systém distribuce zvuku jsme vyměnili za digitální, čímž dojde k výraznému zlepšení zvukové kvality reprodukované hudební produkce.
  • Pro distribuci audiosignálu jsme použili technologie Dante a MADI integrované do technologie Optocore, která umožňuje přenos až 512 audio kanálů.
  • Novou digitální infrastrukturu jsme navrhli tak, aby umožňovala značnou variabilitu a budoucí rozšiřitelnost.

Napsali o nás

Technické specifikace

Audio systém

Nově navrhovaný audio systém vychází ze soudobého standardu založeném na digitálním zpracování a distribuci multikanálového audia za pomocí AD/DA převodníků (stageboxů) ve fixním a mobilním provedení. Fixní stageboxy mají 32 linkových/mikrofonních vstupů, fantomové napájení, 16 linkových výstupů, multikanálovou konektivitu Opto MADI s celkovou kapacitou 512 kanálů, připojení za pomocí konektoru typu 2× opticalCON anebo MADI po etherCON. Maximální vzorkovací frekvence je 96 kHz při 28 vstupních kanálech a 16 výstupních přes CAT5, při 48 kHz je celková kapacita 32 vstupních kanálů a 16 výstupních.

Celý systém distribuce a vlastní práce na nových digitálních mixážních pultech DiGiCo SD5 a SD10 vychází z topologie vzájemného propojení všech prvků v řetězci za pomocí redundantních optických rozvodů. Pro distribuci je navržena digitální transportní technologie Dante využívající výhody klasické datové (metalické/optické) kabeláže. Vlastní převod do digitální domény je realizován na stageboxech, které jsou volně konfigurovatelné, co se týče počtu vstupů a výstupů a potřebného rozhraní.

Video systém

Mobilní video techniku pro Kongresový a Společenský sál jsme rozšířili o sadu převodníků Extron, které umožňují zpracování signálu ve 4K rozlišení. Distribuce videosignálů, dimenzovaná rovněž pro 4K rozlišení, je řešena koaxiálním rozvodem a optickým vedením zakončeným na patch panelech.

Scénické osvětlení

Stávající systém jsme doplnili za účelem rozšíření jednotlivých technických parametrů světelného parku a jeho řízení, včetně provedení nové řídicí kabeláže a požadovaných přípojných míst. Pro kongresový a společenský sál jsme dodali a nainstalovali hlavní řídicí pulty scénického osvětlení ChamSys a inteligentní světla ROBE a Robert Juliat (profilová tvarovací svítidla, LED efektová svítidla, LED PAR svítidla).

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right