V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Panoramatická projekce v Servisním centru Škoda

UNIKÁTNÍ 30METROVÁ PROJEKCE

Servisní tréninkové centrum je jedním z nejmodernějších vzdělávacích center v automobilovém průmyslu. Pořádají se zde technická a obchodnická školení pro importéry a prodejce značky z celého světa. Pětipatrová budova nabízí mnoho možností využití. Učebny, školicí a konferenční místnosti a hlavní prezentační sál Vision s kapacitou až 300 osob. V něm se nachází panoramatická projekční stěna o šířce 30 metrů. Po pěti letech provozu nastal čas na modernizaci systému.

Dosavadní řešení bylo nevyhovující ze dvou hlavních důvodů. Nedostačující počet projektorů s nízkým kontrastním poměrem a špatný uživatelský komfort ovládání. Proto jsme navrhli a zrealizovali nový zobrazovací systém, který je svým technickým řešením zcela unikátní.

  • 7 laserových projektorů bylo vybráno na základě výsledků dvou testů.

  • Díky svítivosti 10 000 ANSI lumenů zobrazí i detaily v tmavších částech obrazu.

  • Bezešvé spojení obrazů v jeden celek zajišťuje obrazový procesor Barco E2.

  • Maximální zpoždění obrazu jsou pouhé dva snímky. Samozřejmostí je podpora 4K rozlišení.

 

Uvítací zóna s LED stěnou

Automatická kalibrace do 20 minut

Bezchybné spojení obrazů ze sedmi projektorů do jediného celku je časově náročná operace. Barevné podání je navíc ovlivněno proměnlivými parametry prostředí (teplota a vlhkost) a stářím projektorů. Pro zcela jednotný obraz je nutné provádět kalibraci opakovaně, nejlépe před každou významnou akcí.

  • Kalibrační proces bylo zapotřebí zjednodušit. Proto jsme systém doplnili o automatický kalibrační řetězec, který zajistí bezchybné zobrazení do cca 20 minut.

  • Automatickou kalibraci obrazu mají na starost 4 digitální zrcadlovky.

  • Kalibrace probíhá na dodaném laptopu v softwaru od výrobce projektorů. Díky ní je obraz barevně jednotný v celé své šířce.Celý proces je nyní snadnější a rychlejší.

Technická specifikace

Sál

Instalováno bylo osm laserových projektorů Panasonic PT-RZ970LBEJ  se svítivostí 10 000 ANSI lm. Pro panoramatickou stěnu je určeno sedm z nich, osmý promítá geometrii obrazu s edgeblendingem na pravou boční stěnu sálu.

Automatický kalibrační řetězec sestává ze čtyř DSLR fotoaparátů Nikon D5300 na stativech. Kalibrace probíhá v softwaru přímo od společnosti Panasonic instalovaném na výkonném laptopu.

Šest inteligentních světel Robin LED WASH 600 Plus nahradilo svítidla, která byla v kolizí s projekcí. Nově jsou také ukotvena přímo do stropu.

Odbavovací pracoviště

Zpracování AV signálu řeší obrazový procesorem Barco E2  s přídavnými vstupními a výstupními kartami. Pro jeho ovládání je využíván kompaktní kontrolér Barco EC-50 s dotykovým displejem a tlačítky a programovatelnými ovládacími prvky.

Distribuce signálu do projektorů je zajištěna sadou převodníků Extron s integrovaným přepínačem vstupů.

Odbavovací pracoviště je vybaveno čtyřmi 27" monitory Dell UP2716D UltraSharp (rozlišení 2560 × 1440) a jedním 43" monitorem Dell P4317Q rozlišením 3840 × 2160, který umí zobrazit až čtyři obrazové vstupy najednou.

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2023 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right