V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Projekt AV vybavení Provozně ekonomické fakulty na ČZU

PROVOZNĚ EKONOMICKÁ FAKULTA ČZU CHCE NOVÉ PROSTORY A CHCE JE MODERNÍ

Vysoké školy v ČR přichází na to, že pro kvalitní výuku je třeba kvalitní vybavení. Takové, které vám umožní vyučovat interaktivně, mít přístup k online obsahu nebo například zaznamenávat přednášenou látku a distribuovat ji ke studentům či odborné veřejnosti. A přesně takové vybavení umíme vymyslet, nainstalovat a zprovoznit tak, abychom co nejvíce ulehčili práci již tak zatížených kantorů. Proto nás oslovilo vedení České zemědělské univerzity v Praze, abychom vytvořili projekt AV vybavení pro jejich novou budovu Provozně ekonomické fakulty.

 

Jaké prostory nové budovy školy budou vybaveny AV technikou?

  • 23 typů učeben různých velikostí,
  • 2 velké přednáškové sály,
  • velkou zasedací místnost (100 m²),
  • 2 menší zasedací místnosti,
  • 2 kanceláře vedoucích katedry,
  • a komunikační prostory školy.

Výukové prostory budou mít projekční systémy, které kombinují standardní projekci s klasickými keramickými tabulemi umístěnými na posuvných lištách. V katedrách budou pak integrovány ovládací panely pro jednoduchou obsluhu. Menší zasedací prostory budou vybaveny prezentační technikou a velká zasedací místnost navíc videokonferencí.

 

Jaký byl hlavní cíl projektu?

  • Zmodernizovat a rozšířit možnosti výuky a distribuce výukových materiálů.
  • Nastavit celý systém tak, aby ho bylo možné sjednotit v rámci celého kampusu. Provoz a obsluha techniky tak budou znatelně jednodušší.
  • Propojit veškerou AV techniku pod centrální správu v dohledovém centru. Díky tomu se mohou snížit nároky na lidské zdroje zodpovědné za její provoz.

Technické specifikace

Seminární učebny

V seminárních učebnách je navržena standardní projekce s výškou obrazu cca 1,5 m s poměrem stran 16:10. Projekce bude probíhat na fixní rámové plátno. Základní režim AV systému po zapnutí bude zobrazení a reprodukce obsahu z prezentačního All-in-one PC. V katedře vyučujícího bude integrován ovládací panel s tlačítky pro jednoduchou obsluhu systému s možností připojení externích zdrojů AV signálu přes integrované přípojné místo. Reprodukce doprovodných zvukových stop zajistí pár reproboxů po obou stranách čelní stěny prostoru umístěných u podhledu.

 

Přednáškové sály

V přednáškových sálech je navržená standardní dvojitá projekce s výškou obrazu cca 1,5 m s poměrem stran 16:10, obě rámová plátna jsou fixní. Zhruba v polovině délky prostoru budou na stropě instalovány náhledové monitory. Ozvučení zajistí pár sloupových reproboxů po obou stranách čelní stěny prostoru a vykrývající podhledové. V katedře vyučujícího bude integrován ovládací panel s tlačítky pro jednoduchou obsluhu systému s možností připojení externích zdrojů AV signálu.

Přednáškové sály mají technické zázemí pro obsluhu AV systémů. Vybavení bude v první fázi v podobě AV racku a modulární digitální maticové centrály, kde se budou sbíhat signály z učeben a sálů a bude je možné posílat dále v rámci datové metalické i optické sítě univerzitního areálu.

Velka zasedací místnost

Velká zasedací místnost bude vybavena celkem dvěma zobrazovacími systémy a videokonferencí (s dalším vlastním zobrazovačem). Prostor je ozvučen dvojicí sloupových reproboxů na čelní stěně, na které budou navazovat podhledové reproduktory (s využitím audio DSP). Mikrofonní systém je plánovaný s konektivitou Dante a obsahuje stropní pole a stolní prvky, vše řízeno centrálním DSP. Ve stole bude integrováno prezentační PC napojené přes příslušné softwarové vybavení na zobrazovače. Ve stolech bude proveden AV rozvod zakončený výsuvnými (vyklápěcími) přípojnými místy s příslušnou AV konektivitou pro externí zdroje signálu. Součástí stolu bude i rozvod napájení 230 V. Také zde bude integrován dotykový ovládací panel řídicího systému s jednoduchým grafickým rozhraním.
 

Velká seminární místnost

Velké seminární učebny a přednáškové sály mají ovládací jednotku AV techniky připravenou pro ovládání osvětlení a žaluzií. AV systém seminárního prostoru bude napojen na AV VLAN akademické sítě, aby bylo možné přes nástavbovou aplikaci z helpdesku dozorovat stav všech systémů v seminárních místnostech.
 

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right