V Lomech 2376/10a, 149 00 Praha 4 - Chodov
|
Krabošická 60, 251 01 Voděrádky, Říčany

Tlumočnická laboratoř a multimediální prostory na Ostravské univerzitě

„VÍTEJTE U DALŠÍ LEKCE ALLES GUTE“

Jak jsme jednotlivé prostory vyřešili?

  • Tlumočnická laboratoř obsahuje 9 oddělených kabin s tlumočnickými pulty ovládanými z katedry vyučujícího, kde lze zároveň skrze all-in-one PC zobrazovat výukové materiály na velkoplošné LCD panely doplněné o keramickou tabuli.
  • Přednáškový sál pro 154 osob obsahuje další dvě tlumočnické pozice, jejichž záznam a zpracování probíhá v rámci vybavení tlumočnické laboratoře. Přenos tlumočnického signálu pro osoby v sále je zajištěn pomocí bezdrátových stetoskopických přijímačů.
  • Multimediální učebnu jsme propojili s přednáškovým sálem pro rozšíření možností výuky a sdílení přednášeného obsahu a vybavili ji interaktivní projekcí a možností videokonferenčního provozu.

 

Díky naší AV technice bude mít fakulta špičková pracoviště

  • Tlumočnická laboratoř umožní paralelní zapojení až 18 studentů, mezi jejichž tlumočnickými pulty bude moci vyučující snadno přepínat díky ovládacímu panelu v katedře.
  • Propojení přednáškového sálu s laboratoří a multimediální učebnou umožní maximální variabilitu výuky.

Technická specifikace

Tlumočnická laboratoř

Výukový prostor, v jehož zadní části se nacházejí tlumočnické kabiny ve dvou řadách. Základní režim AV systému po zapnutí bude zobrazení a reprodukce obsahu z prezentačního all-in-one PC, přičemž zobrazení probíhá na dvojici velkoplošných LCD s možností nezávislého zobrazení různého obsahu (například vícejazyčné prezentace). Mezi monitory se nachází centrální keramická tabule pro psaní fixami.

V katedře vyučujícího bude integrován ovládací panel pro jednoduchou obsluhu systému s možností připojení externích zdrojů AV signálů přes integrované přípojné místo. Kromě základního ovládání bude také k dispozici ovládání rolet.

Ozvučení je zajištěno sestavou stropních reproduktorů. Zvuková část řetězce je pro běžný výukový provoz aktivní pouze na úrovni centrální AV matice, pro tlumočení je pak využit protokol Dante, který lze rozvést po datové síti do ostatních prostor a efektivně provést a zpracovat záznam všech požadovaných kanálů. U každého tlumočnického pultu se proto nachází převodník z analogového audiosignálu na tento protokol.

Přednáškový sál

V zadní části prostoru jsou dvě pozice pro tlumočníky a pracoviště technické obsluhy. Místní tlumočnické vybavení je napojeno přes převodníky také na Dante síť, aby mohl probíhat záznam a zpracování v rámci vybavení tlumočnické laboratoře. Stejně jako v předchozí místnosti bude prezentační vybavení obsahovat all-in-one PC, obraz bude zprostředkován centrální projekcí. V pravé části čelní stěny bude instalována keramická tabule pro popis fixami. Ve stole u přednášejícího je integrován ovládací panel pro jednoduchou obsluhu systému s možností připojení externích zdrojů AV signálů přes zabudované přípojné místo. Vzadu na pozici technického pracoviště bude obdobný panel s možnostmi rozšířeného nastavení a monitorování systému. Na obou pozicích bude i panel ovládání rolet.

Prostor je ozvučen vícekanálovým surround systémem, pro konferenční provoz je v zadní části sálu doplňková dvojice podhledových reproduktorů. Bezdrátový přenos dvou tlumočnických signálů pro tuto místnost je zajištěn systémem dvojice vysílačů v katedře, třetí vysílač slouží jako náhrada indukční smyčky. Bezdrátové stetoskopické přijímače tlumočnického systému jsou počítány pro 120 osob.

Multimediální učebna

U této místnosti se předpokládá možnost základního napojení na konferenční sál v podobě propojení HDMI vstupů a výstupů AV přepínačů. Obraz je zajištěn centrálním interaktivním projektorem s ozvučením postranními nástěnnými reprosoustavami. All-in-one PC je vybaveno periferiemi pro možnost základního videokonferenčního provozu – USB kamerou a dvojicí mikrofonů. Ty jsou napojeny přes dvoukanálový předzesilovač s fantomovým napájením do integrovaného linkového vstupu PC. Ovládání je na tlačítkovém panelu v konferenčním stole, stejně jako přípojné místo a ovládání rolet. Ve stole budou instalována další 4 přípojná místa.

 

Galerie

Společnost AVT Group a.s. byla založena v roce 2013. Od počátku máme jasnou vizi - poskytovat profesionální služby v oblasti audiovizuální techniky a prostorové akustiky. Pod jednou střechou koncentrujeme kompletní tým certifikovaných odborníků z této oblasti, který se pohybuje na českém trhu již od přelomu tisíciletí.

Od roku 2014 jsme držiteli certifikátů IMS ISO 9001, ISO 14001, ISO 45001
od renomované společnosti Quality Austria.

KONTAKTY

Home of AV
Servisní a logistické centrum
Krabošická 60
251 01 Voděrádky, Říčany

AVT Group a.s.
V Lomech 2376/10a
149 00 Praha 4 - Chodov

Pobočka Brno
Kamenice 126/3
625 00 Brno-Bohunice

Servisní sklad
Mladá boleslav

Průmyslová 829
293 06, Kosmonosy

E-mail:
poptavky@avtg.cz
info@avtg.cz

Telefon:
+420 774 189 182
Copyright © 2024 AVT GROUP a.s.
cross-circletext-align-right